Dobre pizzerie – co mogą oferować poza pizzą?

pizzerie

Pizzerie to chyba najczęściej odwiedzane lokale z jedzeniem nie tylko w Toruniu, ale i w całej Polsce. W końcu pizza to bardzo popularne danie, a fakt iż można jej skład dowolnie modyfikować sprawia, że każda z nich może być niepowtarzalna.

Dobre pizzerie i ciekawe menu

pizzeriePonadto, nie jest to drogie danie, a za największą pizzę zapłacimy góra trzydzieści złotych, a najedzą się nią przynajmniej dwie, trzy osoby. Pizza to danie typowo włoskie, zatem w pizzeriach można znaleźć nie tylko taki posiłek, ale również makarony. Najpopularniejsze z nich to spaghetti bolognese, czyli makaron z mięsem mielonym i pomidorowym sosem, jak również spaghetti carbonara, czyli makaron z sosem śmietanowym, serem i boczkiem lub szynką. Dostępne są także makarony ze szpinakiem i sosem serowym z czosnkiem, makarony zapiekane, czy lasagne. Czasem trafiają się także mniej włoskie pozycje, takie jak makarony na słodko z twarogami, dżemami, owocami, wybierane szczególnie przez dzieci. Co poza pizzą i makaronami? Posiłek nie może obyć się bez deserów. Tutaj panuje dowolność i w tej części menu najrzadziej znajdziemy typowe włoskie dania. Dobre pizzerie w Toruniu oferują szarlotkę na ciepło z lodami, ciasto marchewkowe, ciasto czekoladowe z płynną czekoladą w środku, czy też desery lodowe, szczególnie poszukiwane latem.

pizzerieJak widać pizzeria nie musi być lokalem serwującym jedynie posiłki włoskie. Wracając do dań głównych to w pizzerii znajdziemy także dania typowe dla barów szybkiej obsługi, takie jak hamburgery, zapiekankami, frytki. To dania dobre do zjedzenia na miejscu, jak również do zabrania na wynos. Dla maluchów często przygotowywane są zestawy z małymi pizzerinkami, nuggetsami (kawałkami kurczaka w panierce), frytkami i surówkami. Maluchy dostają mniejsze porcje, jak również często posiłek układa się im w ciekawe kształty. Są uśmiechnięte buźki ziemniaczane, czy dodatki na pizzy układane w kształt słoneczka. Wtedy nawet niejadki chętnie sięgną po posiłek. Dobra restauracja z pizzą będzie serwować także dania obiadowe. Mogą to być dania włoskie, jak i polskie, czy też mieszanka jednego z drugimi, na przykład kurczak z suszonymi pomidorami, desery z ricottą, czy zupa ziołowa z włoskimi przyprawami. Na pewno pizzeria to dobry lokal do posilenia się.

Różnorodność włoskiego jedzenia dla dorosłych i dzieci jakie możemy tam znaleźć na pewno zadowoleni nawet najbardziej wybrednego klienta. Możemy się zmieścić w niskich kosztach za dużą porcję jedzenia, a najeść się do syta, zarówno na miejscu, jak i biorąc jedzenie na wynos.