Jaki rower górski wybrać dla sportowca?

rowery górskie

Prawdziwi maniacy jazdy na rowerze uwielbiają trasy, które stawiają przed nimi wiele wyzwań. Tutaj nie liczy się prędkość, ale liczba zakrętów oraz pagórki utrudniające podjazdy. Dzięki temu mogą wyćwiczyć świetną kondycję i potrafią pokonywać trasy nawet kilkuset kilometrowe. Jedynym wymaganiem jest posiadanie właściwie dobranego roweru, który pozwoli uniknąć bólów pleców oraz zbytniego przeciążania nóg.

Rowery kupione online

rowery górskieJaki więc sprzęt kupić prawdziwemu sportowcowi, który ceni sobie dobrą amortyzację oraz możliwość jazdy po nawet najbardziej grząskim terenie? Nie jest to proste zadanie zwłaszcza, że liczba rowerów przeznaczonych do jazd po drogach nieutwardzonych cały czas wzrasta. Można znaleźć modele za mniej niż dwa tysiące, ale także te, których ceny potrafią sięgać kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od jego specyfikacji, zastosowania i wykorzystanych komponentów. Aby znaleźć rowery górskie w dobrych cenach warto poszukać w internecie, bądź udać się wprost do sklepów producenckich znajdujących się w okolicy. Nigdy nie należy dokonywać wyboru wśród modeli sprzedawanych w centrach handlowych nawet nie za połowę ceny. Przede wszystkim warto skupić się na specyfikacji ramy. Wszelkie inne elementy można później dokupować i wymieniać ulepszając rower z biegiem czasu. Na pewno doceni on więc lekką ramę, która pozwala wykonywać specjalne triki rowerowe. Wybierać warto tylko wśród aluminium lub karbonu – oba materiały są bardzo lekkie i dostosowane do korzystania tylko z hamulców tarczowych.

rowery górskiePodczas niebezpiecznych jazd terenowych są one bardzo ważne, ponieważ pozwalają wyhamować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Liczy się także rozmiar koła, który ma wpływ na prędkość jazdy, nie jest to jednak tak istotne jak jego wykonanie. Wśród amortyzacji najczęściej wybiera się powietrzną, która zwiększa sztywność i poprawia precyzję prowadzenia roweru po trudnych trasach. Warto także przyłożyć większą uwagę do wyboru osprzętu, na który możemy sobie pozwolić. Najczęściej wykorzystywane są komponenty japońskie, które cieszą się zaufaniem wśród profesjonalnych sportowców. Wybór właściwego roweru zwłaszcza dla sportowca nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak pamiętać o najważniejszych aspektach, które sprawiają, że jazda jest przyjemna.

Lekka rama pozwala wykonywać różnego rodzaju triki, które wymagają specjalnego osprzętu, by zapewnić użytkującemu największy poziom bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest połączenie praktycznych aspektów z elementami dbającymi o bezpieczeństwo, mimo wszystko podczas jazdy MTB należy być wyposażonym w kask i ochraniacze.