Korzyści z obozu językowego w obcym kraju

obóz językowy

Poszukiwanie właściwej metody uczenia się jest trudnym zadaniem, szczególnie jeśli chodzi o naukę innego języka. Jedni wolą fiszki, inni czytanie z książką lub artykułem w jednej ręce a słownikiem w drugiej, inni wolą oglądać programy telewizyjne czy filmy albo zająć się grami.

Obóz językowe i podstawy języka

obóz językowyNie ulega jednak wątpliwości, że do nauki potrzebny jest stały kontakt z językiem i aktywne zaangażowanie się w naukę. Jednym z najbardziej polecanych sposobów jest zagraniczny obóz językowy. Dlaczego obozy językowe cieszą się dobrą opinią? Jest to kwestia bardzo prosta. W trakcie takiego wyjazdu do obcego kraju właściwie nie ma się innego wyjścia niż korzystanie z nowego języka, aby móc się porozumieć w nawet najprostszych codziennych kwestiach czy aby poprowadzić luźną rozmowę na jakikolwiek interesujący nas temat. Grupy są tak dobierane, aby kursanci w czasie trwania obozu nie mieli wielu okazji do używania własnego języka, główna komunikacja powinna się odbywać właśnie przy wykorzystaniu nauczanego języka. To nie tylko podnosi poziom swobody językowej – w końcu trzeba się przełamać, aby móc się do kogoś odezwać – ale też w wymierny sposób poprawia znajomość języka. Nowe słowa nie giną gdzieś na końcu języka albo na zapomnianej fiszce, ale są natychmiast włączane do zasobu słownictwa, który stosowany jest na co dzień.

obóz językowyDzięki temu nie tylko można je zapamiętać, lecz również nie ma problemu z poprawnym wykorzystaniem, ponieważ od razu zdobywa się właściwy kontekst. Wielokrotnie powtarzane słowa i utarte wyrażenia łatwo zapadają w pamięć. Każdy obóz językowy za granicą pozwala na bardzo szybkie opanowanie podstaw języka i prowadzenie zwyczajnej codziennej rozmowy. To również doskonała baza do dalszej pracy nad zdobywaniem wiedzy w tym temacie, ponieważ po obozie językowy zna się zasady wymowy, podstawy gramatyki, popularne zwroty, jak również poprawia się umiejętność rozumienia ze słuchu nawet gdy rozmówcy używają różnych akcentów. Dzięki temu dalsza nauka może przebiegać o wiele bardziej gładko, gdy już wróci się do ojczystego kraju. Nie można również zapominać, iż wyjazd na obóz językowy to nie tylko czysta nauka, ale łączy się ona w dużym stopniu ze zwiedzaniem tego kraju czy też przynajmniej miasta, w którym odbywa się obóz.

Jest to zatem świetna możliwość, aby zobaczyć znane zabytki i mnie znane zakątki miasta, zrobić zakupy w lokalnych sklepach czy też przetestować swoje możliwości i porozmawia z lokalnymi mieszkańcami. Jest to wyjątkowe doświadczenie i każdy, kto wybiera się na taki obóz, powinien skorzystać z tych okazji.