Krótkie zwiedzanie Zakopanego na rowerze

krótka wycieczka rowerowa do zakopanego

Zakopane to miejscowość, która przez cały rok oblegana jest przez turystów. Niezależnie od pory roku, zawsze znajdą się osoby, które chcą pospacerować po Krupówkach. W mieście tym znajduje się też wiele ciekawych miejsc, jest to przede wszystkim szereg muzeów. Znajdziemy tam Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i Miejską Galerię Sztuki i wiele innych.

Wycieczka rowerowa po Zakopanem

krótka wycieczka rowerowa do zakopanegoAle ludzie odwiedzają Zakopane głównie ze względu na rozpoczynające się tam piesze szlaki turystyczne w Tatry, o różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy może znaleźć idealną trasę dla siebie. Z pewnością wielu rodzicom zależy na tym, aby ich dzieci zobaczyły piękno naszego kraju, a Zakopane dzięki malowniczym krajobrazom doskonale się do tego nadaje. Zamiast jednak pieszych wędrówek, dobrym wyborem jest także krótka wycieczka rowerowa do Zakopanego. To opcja idealna dla miłośników jednośladów. Jeżeli ktoś uwielbia jeździć rowerem, taka forma zwiedzania tego miasta będzie dla niego idealna. Nie zmęczymy się aż tak jak chodząc pieszo, a ponadto będziemy mogli dotrzeć w każde miejsce. Taka rodzinna wycieczka na rowerach będzie doskonałym sposobem na wzmocnienie więzi pomiędzy członkami rodziny. Ale nie jest to jedyna możliwość, możemy także wybrać się na taką wyprawę ze znajomymi. To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu.

krótka wycieczka rowerowa do zakopanegoJeżeli zaś nie mamy z kim wyruszyć na wyprawę, rozejrzyjmy się za firmami, które oferują organizację takich wycieczek. Być może również kluby zrzeszające miłośników rowerów proponują coś takiego. Takie profesjonalne firmy zajmujące się organizacją obozów oraz wypraw rowerowych, najczęściej prowadzą również własną wypożyczalnię. Dlatego jeżeli mieszkamy w odległym mieście i nie mamy możliwości przetransportowania własnego roweru do Zakopanego, skorzystanie z usług wypożyczalni byłoby idealnym pomysłem. Rowery na wynajem są bowiem zawsze w pełni sprawne technicznie i dostosowane do warunków. Jeżeli więc chcemy ruszyć szlakiem górskim, wówczas możemy zdecydować się na rower enduro. Oczywiście poruszanie się nim jest nieco trudniejsze niż zwykłym rowerem, dlatego bardzo często wcześniej przydaje się wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu.

Na nim możemy poznać techniki sprawnego i płynnego pokonywania przeszkód i wiele innych. Zakopane widziane z perspektywy siodełka rowerowego z pewnością będzie prezentować się wyjątkowo. Jeżeli zależy nam na dniu pełnym wrażeń, warto zdecydować się na taką krótką wycieczkę do tego pięknego małopolskiego miasta, które przyciąga rzeszę turystów.