Posted on

Polska jest bardzo ciekawym krajem, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Choć jest ich bardzo wiele, dużo Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciekawe miejsca ma na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby odkryć tajemnicze i wyjątkowe zabytki, którymi można poszczycić się północno-wschodni rejon kraju.

Zwieszanie Mazur na rowerze

mazury na rowerzeJeśli nie lubi się zwiedzać w sposób sztampowy, dobrym rozwiązaniem może być wycieczka nastawiona na aktywność fizyczną. Możliwość wyjazdu na mazury na rowerze w wakacje może zainteresować miłośników uprawiania tego sportu. Odwiedzanie ciekawych miejsc na jednośladzie to świetny sposób na sprawdzenie tego, czy nasza kondycja fizyczna jest tak dobra, jak myśleliśmy. W trakcie siedmiu dni każdy jest wypełniony intensywnym pedałowaniem, pokonuje się około pięćdziesięciu kilometrów dziennie. Trasa rozpoczyna się w Giżycku, gdzie uczestnicy spotykają się w miejscu zakwaterowania. Po nocy spędzonej w hotelu peleton rusza w stronę północną. Na trasie przejazdu uczestnicy zwiedzą m.in. Gołdap, Mazurską Piramidę oraz Mrągowo. W trakcie wycieczki będzie wiele okazji do podziwiania tamtejszych jezior, z których słynie ten region. Będzie to świetna okazja do spędzenia czasu na łonie natury i zdystansowaniu się wobec codziennych stresów.

mazury na rowerzeBardzo często uczestnikami są całe rodziny czy grupy znajomych, którzy w ten aktywny sposób zacieśniają więzi i spędzają razem czas. Organizatorzy już od kilkudziesięciu lat starają się wybierać na trasy przejazdu najlepsze miejsca, w których przyjemnie będzie jeździć. Są one pozbawione stromych wzniesień, które mogłyby być zbyt dużym wyzwaniem dla osób starszych czy uczestników posiadających mniejsze doświadczenie. Trasy są sprawdzone i przetestowane przez wiele turnusów, ponieważ każdego roku jest ich organizowanych przynajmniej kilkanaście. Tempo jazdy jest dostosowane do wszystkich osób, dużym atutem jeżdżenia z grupą jest także większe bezpieczeństwo niż w przypadku podróżowania na rowerze samotnie. Na czele takiej grupy zawsze jest przewodnik, który dba o to, żeby wszyscy uczestnicy mieli bezpieczną i komfortową jazdę.

Letnie miesiące to świetny moment na to, by odkryć zachwycające wsie i miasteczka położone na Mazurach. Są to zakątki pełne piękna, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Przyjeżdżają tu m.in. po to, żeby połączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem. Tutejsze trasy sprzyjają podejmowaniu różnorodnych aktywności fizycznych, ponieważ można biegać czy pedałować w kojącym otoczeniu zieleni.