Spływy kajakowe dla osób początkujących

spływy kajakowe

Spływy kajakowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ może wziąć w nich udział każdy. To dlatego, że trasy kajakowe charakteryzują się różnym poziomem trudności. Inne trasy są przygotowane dla osób, które mają za sobą już nie jeden spływ, a inne dla całkowicie początkujących. Jeżeli należymy do tej drugiej grupy, możemy zdecydować się na specjalnie przygotowane spływy po Krutyni.

Spływy kajakowe to aktywny wypoczynek

spływy kajakowe Jest to rzeka na Pojezierzu Mazurskim, która ma aż 91 kilometrów długości, jednak spływ dla osób początkujących jest o wiele krótszy. Organizator wybiera celowo łatwiejszy fragment, aby nowicjusze mogli spróbować swoich sił bez obaw o to, że wydarzy się coś złego. Dlatego takie proste spływy kajakowe po Krutyni są dobrym sposobem na to, aby ocenić, czy tego typu rozrywka jest czymś dobrym dla nas, czy podoba nam się taki aktywny wypoczynek. Oczywiście o swoje bezpieczeństwo nie musimy się obawiać nie tylko ze względu na prostą trasę, ale także na to, że każdy uczestnik spływu dostaje kamizelkę ratunkową i ma obowiązek ją nosić. Dzięki temu nawet podczas nieprzewidzianej sytuacji będziemy całkowicie bezpieczni i nic nam się nie stanie. W związku z tym nawet osoby, które nie potrafią pływać, mogą wziąć udział w prostym spływie. Ciekawą opcją jest połączenie spływu kajakowego z wycieczką rowerową.

spływy kajakowe To propozycja niejednego organizatora spływów, który ma swój ośrodek na Mazurach. Jest to bowiem rozrywka, która zajmie nam cały dzień – a więc coś idealnego dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wówczas rozpoczyna się poranek od wycieczki rowerowej w określone miejsce, gdzie na uczestników czekają kajaki – wtedy po przejechanych kilometrach zmęczone nogi mogą odpocząć, za to ramiona pokazują, co potrafią – trzeba bowiem wiosłować. Można też odwrócić kolejność rozrywek i najpierw wziąć udział w spływie kajakowym, a potem w wycieczce rowerowej na miejsce noclegu. Możliwości jest naprawdę wiele. Mazury są tak pięknym terenem, z tyloma licznymi jeziorami i rzekami, że można tutaj organizować interesujące spływy kajakowe oraz rowerowe wycieczki po lądzie. Ponadto możemy wracać tam co roku – ale w inne miejsce.

W ten sposób zawsze będziemy mogli podziwiać nowe, piękne krajobrazy, spędzając czas w taki sposób, jaki lubimy najbardziej – a więc na przykład wiosłując czy pedałując. Mazury są rajem dla osób preferujących aktywny wypoczynek, chociaż nawet leniuszki znajdą tu coś dla siebie. Na plażach nad jeziorami można się przecież opalać i czerpać przyjemność z padających promieni słońca.