Szkoły dla początkujących i zaawansowanych kitesurferów na Helu

kitesurfing

Szkolenia prowadzone przez wiele szkół kitesurfingowych, które znajdują się na całej długości wybrzeża Morza Bałtyckiego prowadzą liczne kursy, jak i organizują obozy. Oprócz kitesurfingu można w nich nauczyć się również innych rodzajów dyscyplin wchodzących w skład sportów wodnych, jakimi są na przykład windsurfing bądź tradycyjny surfing, od którego wszystko się rozpoczęło.

Program nauczania w szkole kitesurfingu

kitesurfingSzkoła naucza najczęściej osoby osoby dopiero od ósmego roku życia. Szkoła realizuje obozy, a także kursy różnego rodzaju dla osób będących na różnych poziomach zaawansowania w pływaniu na desce. Zanim rozpocznie się naukę powyższej dyscypliny powinno wiedzieć się czym ona jest i na czym polega. Kitesurfing jest przede wszystkim jednym z najbardziej wymagających sportów wodnych, niektórzy nazywają tę dziedzinę także kiteboardingiem. Jednak najczęściej słyszaną wersją jest pierwotne nazewnictwo pochodzące od surfingu, czyli pływania w pozycji stojącej na desce surfingowej. Kitesurfing należy do jednych z najszybciej rozwijających się sportów, jakie rozgrywają się na wodnej arenie, jaką jest morze, półwysep, zatoka czy nawet ocean. Kitesurfing jest najmłodszą z dyscyplin jednak najbardziej popularną. Niekiedy myli się ją z windsurfingiem, jednak tutaj zamiast żagla używa się latawca.

kitesurfingKitesurfing jest przypięty do latawca za pomocą lin oraz haka. Dzięki temu w odróżnieniu od windsurfera osoba pływająca na kite nie musi używać siły własnych rąk, co znacznie poprawia jego wydolność oraz wymaga od niego mniejszego nakładu siły. Szkoła kitesurfingu na Helu umożliwia naukę pływania zarówno osobom początkującym, jak i tym, które znajdują się na poziomie zaawansowanym. Kursy szkoleniowe, jak i doszkalające prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, posiadające doświadczenie w dziedzinie kitesurfingu, jak i w nauczaniu innych osób, a także przekazywaniu zwięzłych informacji. Rozwój technologi sprawił, iż sport wodny, o którym mowa w powyższym tekście jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku, jak i płci bądź kondycji. Dzięki kursom przeprowadzanym przez doświadczonych instruktorów w warunkach, które sprzyjać będą nauce i rozwojowi kursantów, sztukę, jaką jest kitesurfing pojąć można już w dwa dni szkoleniowe.

Jednak całkowite pojęcie zarówno teorii, jak i praktyki zajmuje znacznie dłużej. Jedynie regularne treningi sprawią, iż zacznie się osiągać sukcesy w tej dziedzinie. Kitesurfing jest niezwykle lubiany przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, to właśnie kitesurferów widzi się najczęściej będąc na plaży w wietrzny dzień.