Wypoczynkowy klimat w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój

W Kudowie Zdrój znajduje się wiele miejsc wypoczynkowych, jak i obiektów noclegowych. Spowodowane jest to ty, iż jest to miasteczko turystyczne, słynące ze swojego działania zdrowotnego i uzdrowiskowego. Wielu kuracjuszy wyjeżdża tam w celu rehabilitacji, jak i uzdrowienia.

Kudowa Zdrój – czemu taka popularna?

kudowa zdrójW Kudowie istnieje wiele pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, jak i apartamentów. Wypoczynkowa Kudowa Zdrój słynie z Parku Narodowego Gór Stołowych. Kudowa to wspaniałe i niezwykłe miasto, położone w malowniczej krainie położonej w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, jadąc w stronę na zachód dotrzemy do Kłodzka, które leży tuż przy granicy z Czechami. Idealne walory przyrodnicze i krajobrazowe jakie posiada Kudowa również wpływają korzystnie na jej popularność. Bliskość cudownych Gór Stołowych, jak i towarzystwo szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych sprawia, iż wielu turystów wybiera właśnie Kudowę Zdrój jako swoje idylliczne miejsce, doskonałe na spędzenie w nim wakacji lub urlopu. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Kudowie jest Park Zdrojowy, w którym znajdują się dobroczynne źródła wody pitnej, mineralnej.

kudowa zdrójPark w Kudowie został poddany restrukturyzacji, a tym samym nadano mu tradycyjnego i oryginalnego wyglądu z dziewiętnastego wieku. Cechuje go niezwykła uroda, jak i charakter oraz atrakcje w nim się znajdujące. Słynny teatr, Zameczek, jak również znana pijalnia wody mineralnej. Pomimo, iż Park oblegany jest przez rzeszę turystów, jest w nim codziennie nadal wiele miejsc, w których panuje cisza oraz spokój. Jakie dają możliwość na wypoczynek i ukojenie zmysłów. Swoim pięknem również zaprasza w swe progi Ogród Muzyczny, są w nim instrumenty, a także pamiątkowe pomniki. Muzea pełnią również wspaniałą atrakcję. Muzeum Zabawek „Bajka” w swych zbiorach posiada zabawki już z czasów starożytności, a także takie, które produkowane były w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Turyści liczący wiele wiosen z pewnością będą zadowoleni z tego, że mogą powrócić pamięcią do czasów, gdy takimi zabawkami w okresie swojej młodości zajmowali swój czas wolny. Dla najmłodszych wczasowiczów doskonałą atrakcją będzie Muzeum Żaby znajdujące się w siedzibie dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Warte zobaczenia są także tak zwane Błędne Skały czy również Szczeliniec Wielki. Będąc w Kudowie lub jej pobliżu do obowiązku należy odwiedzenie Kaplicy Czaszek w Kudowie Czermnej oraz Szklaku Ginących Zawodów, który jest gospodarstwem upamiętniającym takie, jak na przykład garncarstwo lub piekarstwo.