Wypożyczenie kajaków w okolicach Częstochowy

wypożyczalnia kajaków

Warto choć raz w swoim życiu zobaczyć, jak wiele uroczych zakątków jest zlokalizowanych w okolicach Wdy, Wiercicy czy Widawki. W okolicy jest kilkaset kilometrów tras, czekających na miłośników łączenia sportów wodnych z turystyką. Żeby odkryć te malownicze miejsca, nie trzeba wydawać bardzo dużej ilości pieniędzy.

Najlepsza wypożyczalnia kajaków

wypożyczalnia kajakówWystarczy namiot, śpiwór, karimata oraz sprzęt sportowy niezbędny do wiosłowania. Z takim wyposażeniem można ruszać w trasę. Nie trzeba obawiać się o transport. Przykładowo, wypożyczalnia kajaków na śląsku zadba nie tylko o sprzęt, ale także o dowóz uczestników w miejsce odbywania się spływu. W trakcie wielu godzin wiosłowania będzie wiele okazji do podziwiania tego, jak różnorodna jest polska przyroda. Z kokpitu kajaku będzie można podziwiać różnorodne gatunki drzew, oryginalne ukształtowania terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Być może będzie to okazja do zobaczenia na żywo wielu gatunków zwierząt, dla których rzeka jest domem. Mogą to być bobry, czaple albo sieweczki rzeczne. Będąc w mieście, nie ma się zbyt wielu okazji do podziwiania majestatycznej urody tych zwierząt. Kto wie, może odważą się one podejść blisko do rozbitego właśnie obozowiska. Dzięki temu będzie miało się możliwość zobaczenia ich z naprawdę niedalekiej odległości. Argumentem przemawiającym za skuszeniem się na tego typu eskapadę może być także to, że jest to okazja do wyrobienia sobie mięśni ramion. Nie bez powodu wioślarze mają okazałe muskuły.

wypożyczalnia kajakówJuż po kilku godzinach wiosłowania można poczuć mięśnie, o jakich istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia. Można powiedzieć, że jest to forma siłowni, ale na świeżym powietrzu. Łączy się przyjemne z pożytecznym i do tego, można z eskapady wrócić z piękną opalenizną. Warto jednak przed wyjazdem zaopatrzyć się w konserwy i jedzenie, które można przygotować szybko na kuchence gazowej. Nie każdy ma doświadczenie z kuchnią polową, a to właśnie ona jest najczęstszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przyrządzanie posiłków w trakcie spływów. Zostanie ona dostarczona przez organizatora bezpośrednio na miejsce biwakowania. Profesjonalne firmy specjalizujące się w organizacji spływów, zadbają o wszystko od A do Z. Aby wziąć udział w takiej eskapadzie, należy wziąć ze sobą dobry humor i mnóstwo zapału do wiosłowania.

Nie zawsze płynie się z prądem i czasami trzeba intensywnie machać wiosłem, żeby pokonać jakiś odcinek trasy. Jednak wszystkie niedogodności zostaną wynagrodzone przepięknymi widokami, które można podziwiać po drodze. W trakcie spływu będzie mnóstwo momentów, w których widoki będą zapierały dech w piersiach.